Archive for ◊ stycznia, 2009 ◊

Autor:
• wtorek, stycznia 20th, 2009

Przed chwilą zobaczyłem w tv reklamę pewnego specyfiku, która rozbawiła mnie niewąsko. Specyfik jest z gatunku: pij codziennie, a będziesz zdrowy, piękny i bogaty. Otóż kierowca miejskiego autobusu zapomina zabrać ten produkt do pracy na drugie śniadanie, więc w ciągu dnia przynosi mu go do auta żona. Ładnie go całuje i rzuca: „Zapomniałeś, Gapciu”. Co mnie tak rozbawiło?

  1. Sugerowanie, że kierowca autobusu komunikacji miejskiej, od którego codziennie zależy zdrowie i życie setek pasażerów jest chroniczną gapą…
  2. Z kontekstu wynika, że klient ma w zwyczaju zażywać ów produkt codziennie (na śniadanie). Więc jeśli on ten produkt tak regularnie pije, a mimo to ma problemy z koncentracją i pamięcią, to chyba dobrze o tym środku nie świadczy?

Nie wiem jaka firma PiEr zrobiła tę reklamówkę, ale sukcesów im nie wróżę. Chociaż, w tym kraju wszyskto jest możliwe…

.

Kategorie: Różne | Tagi:  | Nie można komentować
Autor:
• środa, stycznia 14th, 2009

BAT-M, czyli radzieckaja spycharka gąsienicowa do robienia dróg wszędzie tam, gdzie ich się zrobić nie da. No cóż, jak coś waży prawie 28 ton, jeździ na solidnych gąsienicach, z przodu ma zamontowany taran i jest napędzane silnikiem o mocy ponad 300 kW, to raczej nie widzi przed sobą przeszkód. Można powiedzieć: Smok w służbie człowieka.

Poniższe zdjęcia zrobiłem na X Zlocie Historycznych Pojazdów Wojskowych Darłówko 2008. Bestia jest hodowana przez MILITARYCLUB WSCHÓD-ZACHÓD, a jej oficjalna strona www znajduje się tutaj.

dsc_3233 dsc_3217 dsc_3230_01
dsc_3228_01b dsc_3224_01c dsc_3236_01
dsc_3215 dsc_3240_01 dsc_3238

.

Autor:
• wtorek, stycznia 06th, 2009

No cóż… Patrick Volkerding coś nam ostatnio szaleje. Najpierw, ze trzy miesiące temu próbował zmienić oficjalne logo Slackware na dość paskudnego hemafrodytę, z czego na szczęście się wycofał, a teraz – ledwo 7 miesięcy po wydaniu Slackware 12.1, wypuścił wersję 12.2. Mocno mnie to zdziwiło, bo przyzwyczaiłem się już do 12 miesięcznych przerw pomiędzy nowymi Slackami, ale co tam – zainstalowałem…

fot. http://www.wikipedia.org

Czytaj dalej…

Kategorie: Linux | Tagi: ,  | Nie można komentować