Archive for ◊ September, 2015 ◊

Autor:
• Saturday, September 26th, 2015

Mam taki jeden laptop, z zainstalowanym od lat Slackware 13.0, który od czasu do czasu używam do specjalnych poruczeń. W domyślnych ustawieniach system który jest restartowany, a przez okres dłuższy niż 180 dni nie miał kontrolowanej integralności systemu plików, jest przez fsck pod tym względem sprawdzany (oczywiście ta operacja baaardzo wydłuża start os-a). W zasadzie od zawsze pozwalałem systemowi sprawdzić się co te 180 dni, ale w przypadku tego komputera z reguły mi się spieszyło i zabijałem tę operację przy pomocy Control-C – żeby jak najszybciej uruchomić system i zrobić co trzeba. W związku z tym, od jakiegoś czasu przy starcie tego Slack-a obiecywałem sobie: “Dobra, następnym razem pozwolę mu skończyć sprawdzanie”. I gdy odpaliłem ten komputer ostatnio i tradycyjnie zobaczyłem uruchamiający się fsck, przed zwyczajowym wciśnięciem Control-C z myślą “następnym razem pozwolę sprawdzić”, zobaczyłem datę ostatniego sprawdzania. Dwa i pół roku odwlekania prostej sprawy jak psu z pyska… 😉

fsck 911 days

Kategorie: Programs, Miscellaneous | Tagi: , ,  | Nie można komentować
Autor:
• Wednesday, September 16th, 2015

Zlot pojazdów militarnych “Gąsienice i Podkowy” w Bornym Sulinowie. Byłem tam po raz pierwszy. Cóż mogę powiedzieć? Niczego nie urywa. Niby wszystko jest, ale tak jakoś… Tym czego najbardziej mi brakowało, to jakaś trybuna, lub inne podwyższenie, pozwalające na obserwowanie poligonu. Przy takiej ilości zwiedzających, przepychanie się do wątpliwych barierek nie było przyjemnością. A był to praktycznie jedyny sposób, żeby cokolwiek zobaczyć. No chyba, że weszło się na ruiny bloku (widać na fotce poniżej), ale chyba nie o to tu chodzi.
Generalnie impreza jest rozwojowa – będę uczestniczył i obserwował.

Kategorie: Photo, Expeditions | Tagi: , ,  | Nie można komentować
Autor:
• Tuesday, September 08th, 2015

Pojawiłem się na tej imprezie po kilku latach przerwy. Przestałem na nią jeździć, bo odczuwałem już przesyt, więc na jakiś czas odpuściłem. Wrażenia po przerwie? Niestety… komercja, komercję, komercją pogania… Kiedyś była to impreza pasjonatów i kolekcjonerów, a teraz to event handlowców z chińskim badziewiem w niebotycznych cenach. Szkoda.

Fotogaleria 3 z 3

Kategorie: Photo | Tagi: , ,  | Nie można komentować